Vyvolávací cena: 4000,- Více zde aukce

Der Raum von Heute

Autor: Paul Mayenfisch (Maienfisch)

velkoformátový vzorník art-deco stylu, návrhy designu Paul Mayenfisch, návrhy dekorů pro interiéry, prostorové realizace, vzory pro výmalbu bytových prostor, 34 barevných příloh s číslovanými vzory , vydal Kunstgewerblichen Werkstätten Thomas Kreissig Verlag, Dresden 1925, pův. brož, 70 s., drobné skvrny na deskách, lehce poškozený hřbet, jinak velmi dobrý stav

31 dřevorytů Jos. Šíma, tisk pod autorovým dohledem v tiskárně Kauffmann, vydal nákladem vlastním Josef Šíma, Paris 1922, nesvázaná brož s celofán. přebalem, 35s., ex. 59/210, tištěno na žebrovaném ručním papíře Montval, obálka na hřbetu věkem sešlá, velmi dobrý stav

pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, London: Bancroft & Co, 1961, tisk Artia, 8 s. textu, v angličtině, natržené a částečně utržené vousy, při okrajích desky poškozené, ohnuté, na první třech stranách skvrna na papíře, dopis pro přání nevyplněn, přeložený roh, prostorové stránky ve velmi dobrém stavu

Frontispis dřevorytem a 6 dřevorytů v přílohách Josef Šíma, koloroval pochoirem a v tiráži podepsal F. J. Müller, 9. sv. sbírky "Lis knihomilův", vydal F. J. Müller,  Praha 1939, orig. brož s obálkou a celofán. přebalem, nestr.(40), ex. 63/70, ruční papír Holland Pannekoek, nerozřezáno, uloženo v pův. kartonovém pouzdru, velmi krásný stav

20,7 x 14,8

sign. PD Boris Jirků, č. 4/30

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

64,8 x 85,5

Sign. PD Mžyk Josef 1997; 5/23

2015, Moravská galerie v Brně

36 vyobrazení v přílohách

B. Kočí

Stav: Zažloutlé okraje listů, jinak velmi dobrý stav

1910, I.L. Kober

Stav: Dobrý stav, hřbet vazby dovnitř zkroucený