Autor: Jules Verne 1828 - 1905
ilustrace L. Benett, překlad B. Fricka, ed. Romány Jul. Vernea, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1931, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 171 s., velmi dobrý stav
sign. dřevoryt ve frontispisu, sign. dřevoryt v příloze, obálka a titulní list dřevorytem, úprava Fr. Kobliha, dvoubarev. tisk, 1. sv. ed. Kotnov, vydal J. Pohořelý, Praha 1946, pův. brož, 96 s., velmi dobrý stav, celofán. přebal
obálka, vazba a ilustrace Bohumír Čermák, 5. vydání, vydal TND Blahoslav, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 152 stran, nové plátýnko, ob. po krajích lehce poškozená, u hřbetu kousek chybí, velmi dobrý stav
4 lepty Fr. Tichý a podpis v tiráži, překlad a podpis v tiráži Jos. Hora, úprava J. Hošek, II. sv. ed. Krásné tisky, vydal Melantrich, Praha 1939, ex. 114/200 na Pannekoeku, 62 s., brož., na hřbetu natržená, velmi dobrý stav