Bibliofilní podzimní aukce 2024

výklad a studie k Otčenáši Fr. Bílka, doprovázeno Bílkovými ilustracemi pův. Otčenáše, vydal Nový život, Nový Jičín, 1904, clpl. vazba, 132s., zlacená ořízka a písmo nápisu na deskách, desky zašlé, jinak velmi dobrý stav

14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož s celofán. přebalem, velmi dobrý stav

kresba tuší s věnováním Fr. Jiroudka na patitulu monografie, ed. Umělecké profily, vydal Odeon, Praha 1980, pl. s ob., 190s., velmi dobrý stav

lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav

barev. akvarelová kresba  s věnováním C. Boudy na patitulu, vyd. NČSVU, Praha 1961, pl. vazba s ob., 137s., velmi dobrý stav, obálka při krajích opotřebená

sign. suchá jehla v příloze katalogu A. Fišárek, text Jar. Pečírka, vydala Galerie Jos. R. Vilímka, Praha 1945, sešit, nestr., velmi dobrý stav

krátký popis a historie stavby, 48 velkoformátových kartonů s architektonickými nákresy budovy, včetně půdorysů a řezů, detailními kresbami výzdoby figurální a ornamentální, tisk světlotiskem, vydal Ant. Balšánek s pomocí České Akademie pro vědy, slovesnost a umění nákladem Fr. Topiče, Praha 1897, volné listy v pův. polopl. deskách,8 s. + přílohy, velmi dobrý stav

Krabička-objekt TAKITAK obsahuje karty s reprodukcemi renesančních malířů, některé s prořezanými otvory a citáty, kartu s postavami k vystřižení a desky s "vlnou" určené k sestavení divadelní scény, edice Takitak, vydal Divus, Praha 1998, objekt-kniha s taktilním povrchem v původním kartonovém obalu, nestr., velmi dobrý stav

« < 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

úprava a dřevoryt ve frontispise M. Florian, překlad Otto A. Tichý, 147. sv. Dobrého díla, Stará Říše 1947, vytiskl Jan Mucha ve Velkém Meziříčí, 1000 výtisků, 251 s., brož., vodní skvrna, při okrajích zažloutlá obálka, velmi dobrý stav

Hrozné dítě; Blázen; Prašivec, přeložil Jos. Florian, vytiskl Rud. Válka, 444 výtisků, 96 s., clpl. převazba, velmi dobrý stav

jímž se navazuje na Žebráka Nevděčníka, Můj Deník, Čtyři léta Zajetí v Prasečím na Marně, Neprodajného a Starce s Hory, 1910 - 1912, překlad O.A. Tichý, titul. dřevoryt Jar. Benda, 54. sv. Dobrého díla, vydal Zd. Černý, Stará Říše 1918, vytiskl Fr. Obzina, 288 s., brož., obálka zašlá, na hřbetu poškozená, dobrý stav

litografie

14,8 x 20,3

sign. PD Jiří Slíva č. 16/50

15,2 x 13

značeno PD tisk Reynek, pozdější otisk z původní desky

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

1944, Gustav Voleský

Stav: Pouze listy s obsahem a ilustracema bez původních desek; při krajích trochu ohmatané a zažloutlé a s nepatrně otřepenýma růžkama

1862, Friedrich Ehrlich’s Buch- und Kunsthandlung

4. vylepšené vydání, německý text frakturou, všito 20 listů ručně psaných poznámek, 53 vyobr. v textu, vydal Verlag von Friedrich Ehrlich’s Buch- und Kunsthandlung, Prag 1862,

Stav: velmi dobrý, některé listy ohmatané a sem tam skvrny na papíře

2017,