Bibliofilní podzimní aukce 2024

úprava a dřevoryt ve frontispise M. Florian, překlad Otto A. Tichý, 147. sv. Dobrého díla, Stará Říše 1947, vytiskl Jan Mucha ve Velkém Meziříčí, 1000 výtisků, 251 s., brož., vodní skvrna, při okrajích zažloutlá obálka, velmi dobrý stav

dřevoryty M. Florian, překlad Eva Floriánová, vydala Marta Floriánová, Stará Říše 1946, ex. 139/230 na velínu, 26 s., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav

časopis, Ročník V., číslo 1-10, 1974-5, obálka Kája Saudek, komiks Lup.Up & Ina, komiks „Modrá pětka“, ilustrace Z. Buriana, M. Čermáka, K. Saudka, A. Borna, O. Jelínka a dalších, drobné skvrnky, velmi dobrý stav

sign. DU Vl. Tesař 86, grafické přílohy k Máchovu Máji, nesvázáno, volné listy, výborný stav

obálka a 7 dřevorytů astrologických planet v záhlaví kapitol Jos. Váchal, vydal Ludvík Bradáč, Praha 1919, brož., nestr. (32), okraje otrhané a poškozené, stav dobrý

bar. linoryt ve frontispisu, typo a podpis v tiráži Jar. Šedivý, překlad a podpis s věnováním Běla Čelikovská, ed. 'Vetera et Noviora' sv. 2., vydal Jaromír Šedivý, Černov u Nové Cerekve 1932, orig. brož, ex. II./XX., celkem 60 ex., 24 s., hřbet vyšisovaný a lehce zašlý, velmi dobrý stav

3x orig. sign. lept, úprava a vazba C. Bouda, podpis v titulu Viktor Dyk, tisk M. Pegrassi, vázal Ant. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1927, celokož. vazba se zlac. reliéfem a ořízkou, 48s., 500 ex. , ruční papír Roeder, původní ochranné pouzdro, velmi dobrý stav

sign. mědiryt ve frontispisu, viněta na titulu a příloha mědirytem, obálka, úprava C. Bouda, tisk M. Pegrassi, vydal Spolek českých bibliofilů ve spolupráci s Československým spisovatelem, Praha 1955, volné listy v deskách,49 s., ex. 84/300, ruční maršovský papír,velmi dobrý stav

obálka dvoubarev. linoryt a 20 ilustrací v textu J. Čapek, úprava Jan Vaníček, 9. sv. ed. Živé knihy B, vydal Družstevní práce, Praha 1928, pův. brož, 67s., obálka při krajích pokrčená a na krajích hřbetu poškozená, dobrý stav

filmové drama, sign. sklotisk ve frontispise, úprava a obálka Vl. Sainer, č. 23/50, vydal Jindřich Santara, Praha 1986, 29 s., brož, velmi dobrý stav

8x litografie, podpis, věnování v titulu a podpis v tiráži P. Roučka, text v češtině a němčině, vydalo nakladatelství International Grafik, Frederikshavn 1981, 200 výtisků, tento autorský tisk, 20 s. + přílohy, brož, obálka na hřbetu zašlá a zašpiněná jinak velmi dobrý stav

Hovory lidí: podpis a věnování B. Hrabala v titulu, il. na obálce a ve frontispise K. Lhoták, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1956, ex. 245/250, 22 s., brož., obálka při okrajích lehce pokrčená, vzadu natržená, dobrý stav; Zápisky z besedy Radaru: podpis v tiráži Old. Hamery, monotypy CHYBÍ, vydal M. Navrátil, Praha 1986, 25 výtisků, nestr. volné listy v papír. přebalu, velmi dobrý stav

Dvě Mohamedánské biblické básně: podpis překladatele O. F. Bablera na patitulu, ilustrace A. Schamoni, vydal O.F. Babler, Svatý Kopeček u Olomouce 1934, ex. 150/300, 30 s., brož, drobné skvrny na obálcelehce pokrčené okrajě, velmi dobrý stav; Ethiopské legendy: vydal a přeložil O.F. Babler, úprava a il. Fr. Vik, Svatý Kopeček u Olomouce 1936, vytiskli Kryl a Scotti, ex. 306/350, 46 s., brož., lehce pokrčené okraje a hřbet, velmi dobrý stav; Arabské biblické tradice: podpis překladatele O. F. Bablera na patitulu, il. M. Marešová, vydal O.F. Babler, Svatý Kopeček u Olomouce 1935, vytiskli Kryl a Scotti, ex. 190/350, 41 s., brož., při okrajích lehce pokrčené okraje, velmi dobrý stav

vazba, předsádka, frontispis, titul. list, iniciály, 14 kreseb a úprava Fr. Kysela, přednostní výtisk v pergamenu, vázal Ant. Jelínek, vydal Fr. Borový, Praha 1915, pergamen. vazba, původní kazeta (ochranné pouzdro), zlacená ořízka, 100 ex., 128 s., vazba při okrajích lehce odřená, výborný stav

obálka, frontispis, titul v barvě, 23 ilustrací v textu vše dřevorytem a úprava S. Tusar, přeložil a vydal Jakub Deml, Tasov 1915, orig. brož, ex. 172/500, 158 s., okraje lehce pomačkané, výborný stav

podpis ve frontispise a překlad Jos. Florian, 84. sv. Dobrého díla, vydala Marta Floriánová, Stará Říše 1925, ex. 48/300 na velínu, 191 s., brož., obálka při okrajích pokrčená poškozená, dobrý stav

výběr 46 aktů, první monografie Františka Drtikola vydaná u nás, úvod napsal J.R. Marek, vydalo nakladatelství E. Beaufort, Praha 1938, clpl. vazba, desky lehce zašpiněné, výborný stav

14 sign. litografií Tomáš Bím, vydalo nakladatelství Exlibristen, 1980, 100 výtisků, text v dánštině, 12 s. textu + přílohy, brož, výborný stav

podpis překladatele v patitulu Jos. Heger, sv. XIV. Vinice Páně, pořádá A. Stříž, vydal L. Kuncíř, Praha 1933, 160 s., brož, částečně nerozřezáno, zadní obálka natržená, lehce zašpiněné okraje, dobrý stav

úprava, titul., obálka a lito. Fr. Kysela, 1 sv. Nové edice, vydal Ant. Bouček, Praha 1909, 400 výtisků, 28 s., papír. vazba, lehce při okrajích zašpiněná, velmi dobrý stav

« < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > »

obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stavu

4x graf. list, za titulem litografie "Květina" M. Švabinský, sign. lept "Kytice" L. Čepelák, dřevoryty K. Svolinský a C. Bouda, portrét M. K. ve frontispisu A. Hoffmeister, kresba na titulu, monogram v titulu a závěrečná kresba K. Svolinský, usp. K. Resler a J. Picka,  vydal Spolek českých bibliofilů a SČUG Hollar, Praha 1955, brož s celofán. přebalem, 53s., přebal zvlněný, dobrý stav

sign. litografie ve frontispisu, linořez na ob. L. Jiřincová, v závěru soupis villonovských prací L.J., příloha Zpráv SČB, úprava Jos. Hrachovina, vydal Spolek českých bibliofilů a SČUG Hollar, Praha 1955, orig. brož všitá do kartonové vazby s ob., ex. 400, 26s., velmi dobrý stav

litografie

14,8 x 20,3

sign. PD Jiří Slíva č. 16/50

15,2 x 13

značeno PD tisk Reynek, pozdější otisk z původní desky

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

1982, Odeon

Stav: Velmi velmi dobrý, obálka při krajích lehce pokrčená

1971, Československý spisovatel

Stav: Velmi dobrý stav knihy; obálka po krajích opotřebená a zašlá

2010, Výtvarné centrum Chagall

Stav: Velmi dobrý stav všech svazků