Téma položek aukce: Toyen

dvoubarev. litografie ve frontispisu a na 3 přílohách, návrh vazby, titul. list a úprava Toyen, překlad Jar. Zaorálek, tisk Müller a spol., 69 sv. edice Symposion, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1933,orig. celopl. vazba se zlac. výzdobou, 213 s., velmi dobrý stav

obálka, vazba, dvě kresby Toyen, úprava Lad. Sutnar, překlad Petr Křička, 31 sv. edice Živé knihy B, vydala Družstevní práce, Praha 1935, 2000 výtisků, obálka vevázaná, 126 s, clpl. vazba, výborný stav

titul. dvojstrana a 2 celostr. ilustrace Toyen, úprava Ant. Sochůrek, přeložil M. Drápal, vydal Jar. Podroužek, Praha 1942, 800 výtisků, 43 s., plpl. vazba s obálkou, výborný stav

obálka a úprava Toyen, vydal Odeon, Praha 1946, 79 s., brož, dobrý stav

8 originálních tušových kreseb a koláží ke knize G. Aršakjan: Údolí Gladiol, vydal Svět sovětů, nakladatelství Svazu československo - sovětského přátelství, Praha 1966, 104 s., některé sign. Kolínská 66, kompletní, kniha je součástí

sign. dřevoryt ve frontispisu, 2 x sign. dřevoryt v příloze, titulní list, bohatě dekorovaná iniciála, vstupní a závěreč. viněta vše dřevorytem, do dřeva rytá kartonáž, předsádka a úprava Fr. Kobliha, exlibris knihovna Ant. Grimma, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady (Praha) 1920, orig. karton. vazba s celofán. přebalem, 30s., šumavský ruční papír, velmi dobrý stav, přebal zažloutlý, dolní roh na hřbetě drobně opotřebený

orig. sign. lept před titulem Jiří Anderle, biografickými poznámkami a svými podpisy v tiráži doplnili Fr. Dvořák a Jan Šulc, úprava, redakce a podpis v tiráži Martin Dyrynk, tisk bří Dřímalové, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2002, brož. s obálkou, ex. 188/650, papír Colorit, 44 s., výborný stav

20,7 x 14,8

sign. PD Boris Jirků, č. 4/30

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

64,8 x 85,5

Sign. PD Mžyk Josef 1997; 5/23

1942, Česká grafická unie

Drobné poznámky tužkou

Stav: dobrý stav knihy, lehce zažloutlé stránky, drobné vpisky

1929,

historie marmarošské župy, která byla součástí Podkarpatské Rusi / Část textu latinsky.

Stav: zachovalý stav, okraje zašlé, listy zažloutlé, vazba poničená

1989, Germanisches Nazionalmuseum