Téma položek aukce: Toyen

dvoubarev. litografie ve frontispisu a na 3 přílohách, návrh vazby, titul. list a úprava Toyen, překlad Jar. Zaorálek, tisk Müller a spol., 69 sv. edice Symposion, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1933,orig. celopl. vazba se zlac. výzdobou, 213 s., velmi dobrý stav

obálka, vazba, dvě kresby Toyen, úprava Lad. Sutnar, překlad Petr Křička, 31 sv. edice Živé knihy B, vydala Družstevní práce, Praha 1935, 2000 výtisků, obálka vevázaná, 126 s, clpl. vazba, výborný stav

titul. dvojstrana a 2 celostr. ilustrace Toyen, úprava Ant. Sochůrek, přeložil M. Drápal, vydal Jar. Podroužek, Praha 1942, 800 výtisků, 43 s., plpl. vazba s obálkou, výborný stav

obálka a úprava Toyen, vydal Odeon, Praha 1946, 79 s., brož, dobrý stav

dřevoryt v titulu Jar. Benda, překlad Jos. Florian, 48. sv. Dobrého díla, vydal A.L. Stříž, Stará Říše 1918, vytiskl Fr. Obzina, 182 s., brož, obálka zašpiněná, na hřbetu a okrajích poškozená, dobrý stav

pokračování k Žebráku Nevděčníku 1896 - 1900, šestnáct měsíců v Dánsku, překlad O.A. Tichý, 56 sv. Dobrého díla, vydal Zd. Černý, Stará Říše 1919, vytiskli Kryl a Scotti, 350 výtisků, 240 s., brož., obálka na hřbetu natržená, okraje pokrčené, dobrý stav

další k Žebráku Nevděčníku, Mému Deníku, Čtyřem letům Zajetí v Prasečím na Marně, Neprodajnému a Starci s Hory a k Poutníku Absolutna, 1913 - 1915, překlad O.A. Tichý, 5. kniha Akordu, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1930, vytiskli Kryl a Scotti, 344 s., exlibris Jan Malý, pl. kožená vazba, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav

litografie

14,8 x 20,3

sign. PD Jiří Slíva č. 16/50

15,2 x 13

značeno PD tisk Reynek, pozdější otisk z původní desky

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

2006, Arbor Vitae

1961, SNDK (Státní nakladatelství dětské knihy)

Stav: Velmi dobrý, vazba lehce zažloutlá

1988, Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě

Množství čb. vyobrazení