Položky aukce autora: Josef Šíma 1891 - 1971

barev. lept v titulu a 2 kolorované suché jehly Josef Šíma, podpis na obálce Jar. Seifert, úprava, sazba a tisk na ručním lisu F. J. Müller, 4. sv. sbírky "Lis knihomilův", vydal F. J. Müller,  Praha 1933, orig. brož s obálkou, nestr.(24 listů), ex. 76/87, papír japan, uloženo v pův. kartonovém pouzdru, velmi krásný stav

Frontispis dřevorytem a 6 dřevorytů v přílohách Josef Šíma, koloroval pochoirem a v tiráži podepsal F. J. Müller, 9. sv. sbírky "Lis knihomilův", vydal F. J. Müller,  Praha 1939, orig. brož s obálkou a celofán. přebalem, nestr.(40), ex. 63/70, ruční papír Holland Pannekoek, nerozřezáno, uloženo v pův. kartonovém pouzdru, velmi krásný stav

lept ve frontispisu a 2 lepty v přílohách, 7 celostr. dřevorytů a 8 dřevorytů v textu vše Jos. Šíma,  bibliofilské vydání Jouveovy sbírky básní, vydal Au Sans Pareil, Paris 1927, orig. brož s obálkou a celofán. přebalem, 48s., ex. 169/715, tištěno na velínu Mongonlfier d`Annonay, částečně nerozřezáno, desky lehce vyšisivané, jinak velmi krásný stav

podpis Fr. Hrubína na patitulu, dřevoryty J. Šíma, úprava Zd. Seydl, 19 sv. sbírky Ráj knihomilů, vydal Spolek českých bibliofilů v nakladatelství Československý spisovatel, Praha 1957, 700 výtisků, 31 s., volné listy v org. papír. přebalu, na hřbetu lehce poškozený, velmi dobrý stav

31 dřevorytů Jos. Šíma, tisk pod autorovým dohledem v tiskárně Kauffmann, vydal nákladem vlastním Josef Šíma, Paris 1922, nesvázaná brož s celofán. přebalem, 35s., ex. 59/210, tištěno na žebrovaném ručním papíře Montval, obálka na hřbetu věkem sešlá, velmi dobrý stav

básnické fantasie z let 1926 - 28, kresba a obálka J. Šíma, vydal Ot. Štorch-Marien, 199. svazek edice Aventinum, Praha 1928, Ex. 158/750, 52 s., brož., lehce zašpiněná obálka, velmi dobrý stav

frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, vydal Otto Girgal, Praha 1948, pův. brož., 47 s., lehce rozvolněná vazba, velmi dobrý stav

podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, vydal Václav Petr, Praha 1947, brož., 74 s., okraje lehce zašlé, velmi dobrý stav

obálka kresba a koláž J. Šíma, autorův portrét ve frontispisu P. Picasso, přel. M. Hlávka, V. Nezval a B. Vaníček, reprodukce obrázků a nadpisu v titulu z původních kreseb Nadji (4 obr. na křídových přílohách, 6 obr. textu), 5. sv. edice "Krásné užitkové knihy", vyd. F.J. Müller, Praha 1935, pův. brož s obálkou, 144 s., obálka při horním okrajích nepatrně vyšisovaná, velmi pěkný stav

4 kolorované kresby v textu, obálka J. Šíma, podpis autora na patitulu, titulní list K. Teige, 11. sv. edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, ex. 9/50 na holandu Van Gelder, 153 s., brož., obálka při okrajích pokrčená, velmi dobrý stav, přednostní výtisk, z 25 exemplářů, kolorovaný a opatřený podpisem autora,

věnování J. Rambouskovi od Ot. Štorcha - Mariena na patitulu, mysterium - revue o 14. zastaveních, 14 figurálních celostr. kreseb, obálka a nakladatel. signet J. Šíma, úprava V.H. Brunner, tisk Obzina Vyškov, 116 sv. ed. Aventinum, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1925, ex. 193/600, pův. brož., ruční papír Ullersdorf, 75 s., obálka rozpadlá na dvě části, vložená vzadu, celkově velmi dobrý stav

ob. J. Šíma, překlad Jar. Fastrová, XXXVI. románová knihovna Aventina, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1926, 98 s., brož., obálka na hřbetu poškozená, potrhaná, dobrý stav

fotomontážní ob. J. Šíma, překlad K. Teige, 12 sv. Knih dnešku, edice Aventinum, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1925, 2000 výtisků, 133 s., brož., obálka natržená a zašpiněná, poškozený hřbet, dobrý stav

frontispis a tři barevně reprodukované kresby J. Šíma, návrh obálky, dvoubarev. titulní list a úprava O. Mrkvička, XXI. kniha Zlatokvětu, vydal Fr. Borový, Praha 1927, orig. brož., ex. 274/600, 73 s., rozlepený blok, obálka lehce zašpiněná při okrajích pokrčená, velmi dobrý stav

celostr. barevný lept (sign. v desce) za titulem Jos. Šíma, dvoubarev. tisk, bibliofilské vydání Jouveovy sbírky "La Symphonie a Dieu", vydal Librairie Gallimard (NRF), Paris 1930, orig. brož s obálkou a celofán. přebalem, 82s., ex. 328/370, tištěno na velínu, nerozřezáno, velmi dobrý stav

obálka J. Šíma, titulní list K. Teige, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 11. sv. edice Odeon, 153 s., brož., obálka při okrajích poškozená, zašlá

3 kresby J. Šíma, úprava F. Muzika, 193. svazek edice Aventinum, vydal Otakar Štorch-Marien, Praha 1928, 107 s., brož., obálka při krajích zašpiněná a odřená, několik skvrnna obálce, listy při krajích zažloutlé, dobrý stav

poesie a balet, básníkův portrét ve frontispisu Jos. Šíma, titulní list a typografie K. Teige, ed. Odeon 12. sv., vydal Jan Fromek, Praha 1936, polopl. dobová převazba, 95s., velmi dobrý stav, obálka chybí

jímž se navazuje na Žebráka Nevděčníka, Můj Deník, Čtyři léta Zajetí v Prasečím na Marně, Neprodajného a Starce s Hory, 1910 - 1912, překlad O.A. Tichý, titul. dřevoryt Jar. Benda, 54. sv. Dobrého díla, vydal Zd. Černý, Stará Říše 1918, vytiskl Fr. Obzina, 288 s., brož., obálka zašlá, na hřbetu poškozená, dobrý stav

dva svazky, Lettres á Véronique: vydalo Desclée De Brouwer "The Islands", 1936, francouzsky, 132 s., exlibris Jan Malý, clpl. převazba velmi dobrý stav; Úvahy La Saletské: vydal Lad. Kuncíř, Praha 1933, 138 s., exlibris Jan Malý, clpl. převazba, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav

podpis J. Foglara za titulním listem, přebal a ilustrace Jan Fischer, vazba s použitím ilustrace J. Fischera M. Kotrbatý, vydal Puls, Ostrava 1970, celopl. vazba s ob., 192 s., obálka natržená, listy zažloutlé, velmi dobrý stav

litografie

14,8 x 20,3

sign. PD Jiří Slíva č. 16/50

15,2 x 13

značeno PD tisk Reynek, pozdější otisk z původní desky

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

1980, Crown Publishers, Inc.

úvod Henry Miller

1972, Verlag Werner Dausien

Stav: Velmi dobrý stav knihy; obálka při okrajích na hřbetu otřepená a vybledlá

Art Centrum

39 vyobrazení / anglický, český, francouzský, německý / po r. 1968 s Oblastní galerií v Olomouci