Vyvolávací cena: 2500,- Více zde aukce

Belvedere. Letohrádek královny Anny na Hradčanech

Autor: Antonín Balšánek 1865 - 1921

krátký popis a historie stavby, 48 velkoformátových kartonů s architektonickými nákresy budovy, včetně půdorysů a řezů, detailními kresbami výzdoby figurální a ornamentální, tisk světlotiskem, vydal Ant. Balšánek s pomocí České Akademie pro vědy, slovesnost a umění nákladem Fr. Topiče, Praha 1897, volné listy v pův. polopl. deskách,8 s. + přílohy, velmi dobrý stav

podpis s věnováním na titulním listu, ilustrace a úprava K. Jadrníčková, vydal Blok, Brno 1976, celopl. vazba s ob., 64s., velmi dobrý stav, ob. lehce zašlá

orig. litografie ve frontispisu a v titulu, kresby v textu V. Mašek, k uctění památky Dr. Josefa Volfa; předsedy Spolku českých bibliofilů vybral Mil. Novotný, úprava Rud. Hála, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1937, celokožená intarzovaná vazba se zlaceným písmem na hřbetu, zlac. ořízka, návrh a provedení Jarmila Jelínková, ex. 350, 41 s., ruční papír Pannekoek, velmi dobrý stav, knihařské razítko na zadním přídeští

5x litografie a podpis v tiráži C. Bouda, úprava J. Rathouský, překlad Zd. Psůtková, vyd. Mladá fronta, Praha 1977, 6 sv. ed. Blíženci, ex. 279/300, 37 s., volné listy v orig. papír. přebalu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav

20,7 x 14,8

sign. PD Boris Jirků, č. 4/30

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

64,8 x 85,5

Sign. PD Mžyk Josef 1997; 5/23

1992, Národní galerie

103 barevných a 66 černobílých vyobrazení

1987, Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze

cca 400 vyobrazení

2010, Signum

Průmyslový design v českých zemích 1990-2010