Vyvolávací cena: 1000,- Více zde aukce

J. Foglar: Boj o první místo

Autor: Jaroslav Foglar 1907 - 1999

obálka, vazba a ilustrace Bohumír Čermák, 5. vydání, vydal TND Blahoslav, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 152 stran, nové plátýnko, ob. po krajích lehce poškozená, u hřbetu kousek chybí, velmi dobrý stav

dva svazky, Lettres á Véronique: vydalo Desclée De Brouwer "The Islands", 1936, francouzsky, 132 s., exlibris Jan Malý, clpl. převazba velmi dobrý stav; Úvahy La Saletské: vydal Lad. Kuncíř, Praha 1933, 138 s., exlibris Jan Malý, clpl. převazba, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav

přebal, akvarelové a perové ilustrace v přílohách a kresba na vazbě Bohumil "Bimba" Konečný, 2. vydání, vydal Jan Kobes, Praha 1942, pův. polopl. vazba s obálkou, 132 s., toro přední strany obálky a celá zadní část obálky, desky lehce zkosené a při krajích mírně vyšisované, velmi dobrý stav

dva titulní listy dřevorytem a úprava Fr. Kobliha, dvoubarevný tisk, vydala M. Kliková jako volné vydání Spolku českých bibliofilů, Žižkov (Praha) 1911, nestr. (42), volné listy v org. papír. přebalu, okraje lehce pokrčené, lehce zažloutlé listy, dobrý stav

20,7 x 14,8

sign. PD Boris Jirků, č. 4/30

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

64,8 x 85,5

Sign. PD Mžyk Josef 1997; 5/23

1988, Odeon

Stav: Velmi dobrý stav knihy; nepatrně opotřebené hrany desek, obálka lehce na hřbetě pokrčená

1947, Nákladem vlastním

340 reprodukcí / Přehled a hodnocení urbanistických projektů městských i vesnických aglomerací v celém světě ve fotografiích jejich realizací provedených ve 20. - 40. letech 20. stol. Přehled vývoje urbanistických názorů (od 2. pol. 19. stol. do poloviny 40. let 20. stol.) na kvalitní, hygienické, sociálně dostupné a přitom výtvarně zajímavé bydlení ve městech i vesnicích zakládaných na "zelené louce". Fotografie realizovaných projektů v Praze (Dejvice, Letná, Spořilov, Břevnov)  se stručným komentářem. návrhy na v budoucnu nerealizované projekty, vypracované v l. 1942-1944. Prahy se týkají dva projekty na zástavbu území dnešního Sídliště Bohnice, na výstavbu mrakodrapů na Novém Městě pražském, zvláště na pozemcích Všeobecné nemocnice a "přenesení pražské city do Holešovic", tj. zástavba Manin.

Stav: Velmi dobrý, obálka mírně opotřebovaná

1950, Orbis

stará knihovní razítka

Stav: Velmi dobrý stav knihy, ochranný přebal