Vyvolávací cena: 1000,- Více zde aukce

Miloslav Zich: Šepot bříz

Autor: Josef Váchal 1884 - 1969

dřevoryt ve frontispise J. Váchal, úprava O. Menhart, vydal Václav Pour, Praha 1943, Pourova edice, 500 výtisků, 70 s., nerozřezáno, brož, obálka při okrajích pokčená, lehce poškozená, velmi dobrý stav

první vydání, úprava B. Štorm, vydal Akord, Brno 1946, brož., 106 s., desky mírně zažloutlé a zašlé, listy uvolněné

přeložil O. F. Babler, dřevoryty Rudolf Michalik, ed. Hlasy, vydal O.F.Babler, Olomouc 1932, ex. 428/550, brož., 58 s., desky mírně zašlé, vazba lehce opotřebená

podpis v titulu Jos. Hora ,ob. a titul. kresba V. H. Brunner, ed. Zlatokvět, vydal Fr. Borový, Praha 1920, brož., 65 s., desky zašlé, na hřbetu lehce odřené

litografie

14,8 x 20,3

sign. PD Jiří Slíva č. 16/50

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

Litografie

28,6 x 20,2

Sign. DU Ivana Lomová; autorský tisk

1947, Nákladem vlastním

340 reprodukcí / Přehled a hodnocení urbanistických projektů městských i vesnických aglomerací v celém světě ve fotografiích jejich realizací provedených ve 20. - 40. letech 20. stol. Přehled vývoje urbanistických názorů (od 2. pol. 19. stol. do poloviny 40. let 20. stol.) na kvalitní, hygienické, sociálně dostupné a přitom výtvarně zajímavé bydlení ve městech i vesnicích zakládaných na "zelené louce". Fotografie realizovaných projektů v Praze (Dejvice, Letná, Spořilov, Břevnov)  se stručným komentářem. návrhy na v budoucnu nerealizované projekty, vypracované v l. 1942-1944. Prahy se týkají dva projekty na zástavbu území dnešního Sídliště Bohnice, na výstavbu mrakodrapů na Novém Městě pražském, zvláště na pozemcích Všeobecné nemocnice a "přenesení pražské city do Holešovic", tj. zástavba Manin.

Stav: Velmi dobrý, obálka mírně opotřebovaná

1982, Odeon

Stav: Velmi velmi dobrý, obálka při krajích lehce pokrčená