Vyvolávací cena: 400,- Více zde aukce

Ohnivý kůň / Ďábel ve zvonici

Autor: Edgar Allan Poe 1809 - 1849

ob., nakl. značka, viněta v titulu a v závěru a ilustrace v přílohách Milivoj Uzelac, podobizna autora za titulem E. Manet, 3. sv. knihovny Duha, vydal V. Rytíř, Praha 1919, pův. brož, 65s., okraje desek pokrčené, velmi dobrý stav; vyzdibil, Milivoj Uzelac, 4. sv. knihovny Duha, vydal V. Rytíř, Praha 1919, pův. brož, 75s., okraje desek pokrčené, velmi dobrý stav

ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo

podpis překladatele B. Matheusiana na předsádce, kresby J. Anněnkov, graf. úprava a obálka O. Karlas, vydalo Naše vojsko, Praha 1949, 67 s., brož., na listech skvrny, zašlý, při okrajích lehce poškozený přebal

podpis a věnování historika umění a ředitele Umělecko-průmyslového musea v Plzni dr. Jindřicha Čadíka nakladateli Vladimíru Žikešovi, řídce dostupná studie našeho předního odborníka na umění starověku, separát z Výroční zprávy Západočeského umělecko-průmyslového musea města Plzně za správní léta 1925-26, vydalo Západočeské umělecko-průmyslové museum města Plzně, Plzeň 1927, brož., 202s. + přílohy, drobně poškozený hřbet, růžek v zadní části obálky chybí, velmi dobrý stav

litografie

14,8 x 20,3

sign. PD Jiří Slíva č. 16/50

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

Litografie

28,6 x 20,2

Sign. DU Ivana Lomová; autorský tisk

1944, International Business Machines Corporation

Stav: Lehce odřené rohy desek, jinak velmi dobrý stav

1944, Gustav Voleský

Stav: Pouze listy s obsahem a ilustracema bez původních desek; při krajích trochu ohmatané a zažloutlé a s nepatrně otřepenýma růžkama

1958, Artia

Stav: Obálka v levém dolním rohu na hřbetu krátce natržená, jinak velmi dobrý stav