Vyvolávací cena: 400,- Více zde aukce

Soubor veršů I. - VI.

Autor: Karel Toman 1877 - 1946

Pohádky krve, Torso života, Melancholická pout, Sluneční hodiny, Měsíce - Hlas ticha, Stoletý kalendář, 3x podpis básníka, vydal Fr. Borový, Praha 1928, 1929, 1930, 1932, 1937, 60 + 58 + 54 + 47 + 67 + 83 s., 5x clpl. a 1x plpl. vazba bez obálky se zlatým ražením, hřbety lehce vybledlé, jinak velmi dobrý stav

ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo

podpis autora, v němčině, obálka P. Sovák, vydalo nakladatelství Albrecht Knaus, Mnichov 1990, 808 s., celoplátěná vazba s obálkou, vynikající stav

podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, velmi dobrý stav

litografie

14,8 x 20,3

sign. PD Jiří Slíva č. 16/50

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

Litografie

28,6 x 20,2

Sign. DU Ivana Lomová; autorský tisk

1977, Avicenum

1998, Arte Tipografica