Vyvolávací cena: 800,- Více zde aukce

V. Nezval: Neviditelná Moskva

Autor: Karel Teige 1900 - 1951

ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., 175 s., ob. při okrajích lehce zašlá, hřbet dole lehce poškozen, velmi dobrý stav

umělecká vazba a přiložená portrétní fotografie s podpisem L. Hodný, kresby a úprava K. Svolinský, vydal V. Neubert a synové, Praha 1946, karton. vazba se zlac. ornamentální výzdobou a ražbou, zlac. hřbet a písmo, velký formát, nestr. (54), dobrý stav, drobné opotřebení hran hřbetu a naražený dolní roh desek

celostr. barevný lept (sign. v desce) za titulem Jos. Šíma, dvoubarev. tisk, bibliofilské vydání Jouveovy sbírky "La Symphonie a Dieu", vydal Librairie Gallimard (NRF), Paris 1930, orig. brož s obálkou a celofán. přebalem, 82s., ex. 328/370, tištěno na velínu, nerozřezáno, velmi dobrý stav

Teigeho výtvarná a typografická stylizace Seifertových básní patří k vrcholům poetismu, obálka a úprava K. Teige, 1. sv. edice Hosta, vydal Václav Petr, Praha 1925, originální brož, 68s., velmi dobrý stav, listy lehce zažloutlé

20,7 x 14,8

sign. PD Boris Jirků, č. 4/30

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

64,8 x 85,5

Sign. PD Mžyk Josef 1997; 5/23

2017,

1947, Nákladem vlastním

340 reprodukcí / Přehled a hodnocení urbanistických projektů městských i vesnických aglomerací v celém světě ve fotografiích jejich realizací provedených ve 20. - 40. letech 20. stol. Přehled vývoje urbanistických názorů (od 2. pol. 19. stol. do poloviny 40. let 20. stol.) na kvalitní, hygienické, sociálně dostupné a přitom výtvarně zajímavé bydlení ve městech i vesnicích zakládaných na "zelené louce". Fotografie realizovaných projektů v Praze (Dejvice, Letná, Spořilov, Břevnov)  se stručným komentářem. návrhy na v budoucnu nerealizované projekty, vypracované v l. 1942-1944. Prahy se týkají dva projekty na zástavbu území dnešního Sídliště Bohnice, na výstavbu mrakodrapů na Novém Městě pražském, zvláště na pozemcích Všeobecné nemocnice a "přenesení pražské city do Holešovic", tj. zástavba Manin.

Stav: Velmi dobrý, obálka mírně opotřebovaná

1961, SNDK (Státní nakladatelství dětské knihy)

Stav: Velmi dobrý, vazba lehce zažloutlá