Bibliofilní podzimní aukce 2024

dva titulní listy dřevorytem a úprava Fr. Kobliha, dvoubarevný tisk, vydala M. Kliková jako volné vydání Spolku českých bibliofilů, Žižkov (Praha) 1911, nestr. (42), volné listy v org. papír. přebalu, okraje lehce pokrčené, lehce zažloutlé listy, dobrý stav

18x sign. kolorovaných dřevorytů a viněta Fr. Kobliha, podpis P. Bezruče na patitulu, vyd. František Alex, 1957, ex. 45/100, volné listy v obálce, výborný stav

deník autorův, úvodní a závěrečná viněta L. Bloy, anonymní viněty v textu, dvoubarevný titul. list, barevné rámce v textu, vydal a přeložil Josef Florian, Velká u Strážnice 1912, vytiskli Kryl a Scotti, 350 výtisků, 245 + 146 s., brož, obálka při okrajích potrhaná, pokrčená, jinak velmi dobrý stav

4 lepty Fr. Tichý a podpis v tiráži, překlad a podpis v tiráži Jos. Hora, úprava J. Hošek, II. sv. ed. Krásné tisky, vydal Melantrich, Praha 1939, ex. 114/200 na Pannekoeku, 62 s., brož., na hřbetu natržená, velmi dobrý stav

z moderní milostné poezie, podpis v titulu a ilustrace O. Janeček, vazba Lucie Weisbergrová, úprava Jan Wild, vydala Mladá fronta, Praha 1969, 150 s., clpl. vazba s reliéfem, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav

3 x brož, frontispis, obálka a dvoubarev. titulní list dřevorytem a ilustrace Fr. Bílek, návrh obálky,  linky, secesní úprava ?,  20.,29. a 33 sv. ed. Symposion - knihy nové doby, vydal Hugo Kosterka, Praha 1903-8, pův. brož, 60 s., velmi dobrý stav

ze sbírky Františka Sušila "Moravské národní písně" vybral B.B. Buchlovan, Boží rodička; Panna Dorota; Sv. Lukáš, Maléř Boží svaty Juři, výzdoba A. Hrabal, XVII. sv. ed. Kytice, vydal Vilém Šmidt, Praha 1942, vytiskl Krarel Kryl, ex. 52/600, pův. brož, nestr., velmi dobrý stav, celofán. přebal

ilustrace L. Benett, překlad B. Fricka, ed. Romány Jul. Vernea, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1931, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 171 s., velmi dobrý stav

čtyři sign. kombin. techniky Kristián Kodet, ob. a úprava Ondřej Duksa, ex. 129/200, na velkolosinském papíru, 57 s., volné listy v org. papír. přebalu, ochranné pouzdro, výborný stav

pův. xylografické ilustrace L. Benett, V. vydání, ed. Romány Jul. Vernea (malá řada), vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1928, pův. clpl. zdobená vazba, vázal Nožička, 181s., konce hřbetu lehce opotřebené, vazba lehce zkosená, velmi dobrý stav

čtyři kvaše na křídových přílohách Zdeněk Burian, ilustrace v textu a kresba na předních deskách M. Marquita, 2. vydání, vydal Jan Kobes, Praha 1940, 189s., polopl. vazba, varianta desek V5, plátýnko vazby v ohybu poškozené, skrvny a nečistoty na deskách, spodní hrany desek a rohy odřené, dobrý stav

přebal, akvarelové a perové ilustrace v přílohách a kresba na vazbě Bohumil "Bimba" Konečný, 2. vydání, vydal Jan Kobes, Praha 1942, pův. polopl. vazba s obálkou, 132 s., toro přední strany obálky a celá zadní část obálky, desky lehce zkosené a při krajích mírně vyšisované, velmi dobrý stav

obálka, vazba a ilustrace Bohumír Čermák, 5. vydání, vydal TND Blahoslav, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 152 stran, nové plátýnko, ob. po krajích lehce poškozená, u hřbetu kousek chybí, velmi dobrý stav

podpis J. Foglara na titulu, obálka a ilustrace Ervín Urban, 2. vydání, 33. sv. edice "13", vydala Mladá fronta, Praha 1970, pův. brož, 224 s., ob. lehce opotřebená, velmi dobrý stav

podpis J. Foglara na titulním listu, ilustrace Jan Fischer, obálka Ervín Urban, 3. vydání, 8. sv. Sebraných spisů Jaroslava Foglara, vydala Olympia, Praha 1991, lamin. vazba, 204 s., velmi dobrý stav

souborné vydání povídek Jaroslava Foglara, obálka a ilustrace Marko Čermák, ediční poznámka Václav Nosek-Windy, sv. 20 Sebrané spisy Jaroslava Foglara, vydala Olympia, Praha 1998, lamin. vazba, 169 s.,

vydala Olympia druhé souborné knižní vydání opět pod názvem Jestřábe, vypravuj... Druhé vydání zpracoval a podle připomínek a přání upravil tehdejší šéfredaktor Olympie Vladimír Dobrovodský, který edici Sebrané spisy J.F. od počátku řídil. Úplně novými ilustracemi knihu ozdobil Marko Čermák.

vydala Olympia, Praha

176 stran
rozměry 20,6 × 13,6 cm
E/15. 1. 1998/
za tiráží reklama na foglarovky v roce 1997 a 1998

podpis J. Foglara za titulním listem, přebal a ilustrace Jan Fischer, vazba s použitím ilustrace J. Fischera M. Kotrbatý, vydal Puls, Ostrava 1970, celopl. vazba s ob., 192 s., obálka natržená, listy zažloutlé, velmi dobrý stav

exilové vydání, ob. a ilustrace J. Fischer, vydal Daniel Strož v nakladatelství Obrys / Kontur, Mnichov 1985, pův. brož, 500 výtisků, 211 s., naražená hrana dolního levého rohu a krátce natržená ob., dobrý stav

obálka, titulní list, úvodní iniciála, vstupní a koncová viněta vše dřevorytem a úprava Fr. Kobliha, 104.-105. sv. ed. Knihy dobrých autorů, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1913,  pův. brož, 200 s., velmi dobrý stav, ob. lehce zašlá, otřepené konce listů,

dva svazky, Lettres á Véronique: vydalo Desclée De Brouwer "The Islands", 1936, francouzsky, 132 s., exlibris Jan Malý, clpl. převazba velmi dobrý stav; Úvahy La Saletské: vydal Lad. Kuncíř, Praha 1933, 138 s., exlibris Jan Malý, clpl. převazba, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav

« < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > »

3x orig. litografie V. Suchánek, značeno na kameni Vlad. Suchánek, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1988, volné listy v ob., 170 ex., nestr., obálka při okraji natržená, lehce pokrčená

35 černobílých dřevorytů Josef Váchal, úprava Oldřich Menhart, vydání řídil Jan Blahoslav Čapek, 7. sv. edice Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, volné listy v deskách, 64s., similijapan, ex. 873/1001, suchá pečeť, velmi dobrý stav

litografie

14,8 x 20,3

sign. PD Jiří Slíva č. 16/50

15,2 x 13

značeno PD tisk Reynek, pozdější otisk z původní desky

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

1974, Iskusstvo leningradskogo gosudarstvennogo farforovogo zavoda

2007, Galerie Michal´s Collection

1929, Otakar Štorch-Marien (Aventinum)

Stav: Obálka v rozích a při krajích trochu odřená; dobrý stav