Bibliofilní podzimní aukce 2024

ilustrace, obálka a úprava Vl. Fuka, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, 2. vydání, vydalo SNDK, Praha 1966, 114s., pův. celopl. vazba s ob., obálka zašlá a při krajích poškozená, jinak velmi dobrý stav

podpis na titulu M. Nápravník, vydala PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1988, 72 s., brož, velmi dobrý stav

podpis na tituluP. Kabeš, vydala PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1987, 56 s., brož, velmi dobrý stav

podpis na titulu I. Wernisch, vydala PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1988, 120 s., brož, velmi dobrý stav

podpis v titulu, čb. reprodukce maleb a kreseb v přílohách a textu K. Lhoták a podpis a úvod Frant. Dvořák, 12. sv. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1958, 32 s., brož, výborný stav

33 drobných litografií na 2 přel. arších, litografiemi přispěli: C. Bouda, O. Janeček, L. Jiřincová, P. Kotík, E. Kotrba, K. Lhoták, J. Liesler, V. Silovský, V. Sivko, V. Stretti, J. A. Švengsbír, J. C. Vondrouš aj., text Arthur Novák, Viktor Stretti a Karel Štika, vydalo Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha 1954, 400 výtisků, litografie ve výborném stavu, na obálce drobné skvrny

Sign. reliéfní tisk na deskách, sign. reliéfní tisk na předním a sign. reliéfní tisk na zadním přídeští, orig. sign. perokresba za titulem, úprava Z. Ziegler, tisk reliéfních grafik J. Holý, vázal Atelier Krupka, báseň J. Haukové, krátký memoár O. Zoubka a portrét O. Zoubka z pera S. Machonina, k vydání připravil Zd. Křenek, 7. sv. bibliofilské edice, vydal Aulos, Praha 1994, orig. karton. vazba v ochranném pouzdře nestr.(42),  ex. 73/150, ruční papír Hahnemühle, velmi pěkný stav

11 sign. kolorovaných linorytů, drobné viněty, věnování na předsádce Alois Moravec, pořídil a doprovodil výklady i doslovem F. Bartoš, přednostní kolorovaný výtisk, nestr., volné listy v papír. obálce, při okrajích poškozená, jinak velmi dobrý stav

velkoformátový vzorník art-deco stylu, návrhy designu Paul Mayenfisch, návrhy dekorů pro interiéry, prostorové realizace, vzory pro výmalbu bytových prostor, 34 barevných příloh s číslovanými vzory , vydal Kunstgewerblichen Werkstätten Thomas Kreissig Verlag, Dresden 1925, pův. brož, 70 s., drobné skvrny na deskách, lehce poškozený hřbet, jinak velmi dobrý stav

1. vydání, překlad Pavel Eisner, doslov Max Brod, vydal Spolek výtvarných umělců Mánes, Praha 1935, 396 s., clpl. převazba, na nekterých stránkách drobná skvrna na papíře, velmi dobrý stav

podpis a ilustrace K. Valter, podpis Jos. Hrubý, vydal YaK, Senica 1993, brož, 66 s., velmi dobrý stav

všech 7 svazků podepsáno básníkem, Ve jménu lásky lodí a ryb, vydalo Západočeské nakladatelství, 1988, brož s ob., 96 s., Básně básně, vydalo Západočeské nakladatelství, 1991, pl. vazba s ob., 100 s., Za pět peněz klíč, vydala PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1992, brož, 80 s., Yorick, vydal Koniáš, Plzeň 1995, brož, 96 s., Znamení býka, vydalo Středisko západočeských spisovatelů,  Plzeň 1999, brož, 90 s., Pálení básní, vydal Protis, Prazha 2000, brož, 95s.,  Osoby, vydal Fraus, Plzeň 2004, brož, 83 s., velmi dobrý stav všech svazků

frontispis a podpis na titulu K. Lhoták, podpis na patitulu K. Bednář, ed. České básně, Čs. spisovatel, Praha 1963, celopl. vazby s ob., 79 s., velmi dobrý stav

podpis na patitulu Jiří Trnka a Fr. Hrubín, ed. KPP, Čs. spisovatel, Praha 1962, celopl. vazby s ob., 63 s.., velmi dobrý stav

2 x podpis na titulu, vybral, přeložil či parafrázoval Lad. Novák, ob., úprava obou Libor Fára, vydal SNKLU a Odeon, Praha 1965 a 1978, celopl. vazby s ob., 115 a 119 s.., velmi dobrý stav obou svazků

2x podpis na patitulu Fr. Hrubín, ed. České básně a Básnické dílo F.H., Čs. spisovatel, Praha 1962 a 1967, celopl. vazby s ob., 56 a 272 s., velmi dobrý stav obou svazků

5 x podpis na patitulu, obálka a typografická úprava V. Bláha, J. Bednář: Má Praho, město múz, Čs. spisovatel, Praha 1966, brož, 108 s., K. Bednář: Co nesmyl déšť, Čs. spisovatel, Praha 1967, brož, 124 s., A. Bartušek: Červené jahody, Čs. spisovatel, Praha 1967, brož, 64 s., A. Alda: V poledním slunci, Čs. spisovatel, Praha 1967, brož, 44 s., P. Eluard: Zbraně bolesti, Odeon, Praha 1977, karton. vazba s ob., 104s.,  ob. brož. sbírek trochu zašlé, velmi dobrý stav všech svazků

podpis na titulu Jar. Seifert a ilustrátor Vlad. Tesař (Koncert na ostrově), podpis na patitulu Jar. Seifert, ed. KPP, Čs. spisovatel, Praha 1965, 1967, celopl. vazba s ob., 120 a 68s., velmi dobrý stav obou svazků

3x podpis na titulu Pavel Šrut, Malá domů (exil), vydal PmD, Mnichov 1989, brož, 88s.; Přehlásky, ed. KPP, Čs. spisovatel, Praha 1967, celopl. vazba s ob., 92 s.; R. Graves: Přízraky lásky, přel. a podepsal P. Šrut, ed. KPP, Čs. spisovatel, Praha 1977, celopl. vazba s ob., 120s., velmi dobrý stav všech svazků

podpis s kresbičkou v titulu J. Kuběna, ilustrace ve frontispisu a podpis J. Kolář, podpisy u článků L. Kundera, Zb. Hejda, J. Koblasa, J. H. Krchovský, I. Wernisch, P. Mikeš, Jos. Topol, V. Fischerová, ilustrace P. Brázda, 13. sv. ed. Arkýř, vydal Host, Brno 1996, brož, 80s., velmi dobrý stav

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > »

poesie a balet, básníkův portrét ve frontispisu Jos. Šíma, titulní list a typografie K. Teige, ed. Odeon 12. sv., vydal Jan Fromek, Praha 1936, polopl. dobová převazba, 95s., velmi dobrý stav, obálka chybí

přednostní výtisk, mědiryt na titul. listu, 3x mědiryt v příloze a podpis v tiráži V. Mašek, tisk M. Pegrassi, vydal Václav Pour, Praha 1948, zakázková polokož. vazba, ex. 63/300, 37s., suchá pečeť Pourovy edice v tiráži, ruční maršovský papír,  velmi dobrý stav

obálka montáží Ant. Smažík, vydal Otto Girgal, Praha 1932, 143 s., brož, obálka vzadu při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav

litografie

14,8 x 20,3

sign. PD Jiří Slíva č. 16/50

15,2 x 13

značeno PD tisk Reynek, pozdější otisk z původní desky

21,2 x 14,7

sign. PD P. Klúčik 1995, autorský tisk

1942, Česká grafická unie

Drobné poznámky tužkou

Stav: dobrý stav knihy, lehce zažloutlé stránky, drobné vpisky

1980, Odeon

Stav: Velmi dobrý stav, lehce otřepené okraje obálek

B. Kočí

Stav: Zažloutlé okraje listů, jinak velmi dobrý stav